PodyumTenis’te U16 Tenis Europe Heyecanı

PodyumPark PodyumTenis Kulübü, 29-31 Temmuz tarihlerinde “16 Yaş Erkekler Avrupa Şampiyonası”na ev sahipliği yapıyor. 29 Temmuz’da gerçekleşen seremoni ile başlayan turnuva 3 gün sürecek olup; Bulgaristan, Macaristan, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Norveç ve Türk Milli Takımımızdan toplam 18 sporcunun mücadelelerine sahne olacak. Turnuvanın ilk eleme gününde, Türk milli takımımız ve Çek Cumhuriyeti bugün oynadığı maçlar sonunda yarı finale çıkmaya hak kazandı.

2. Seri başımız Kaya Göre, Norveçli Simen Sunde Bratholm karşısında 6-3 ilk seti verdikten sonra diğer setleri 1-6 ve 3-6 alarak takımımıza ilk puanını kazandırdı. 1. Seri başımız Yanki Erel ise, Marcus Anker Aarthun Sulen karşısında 6-1 ve 6-3’lük 2 setle takımına ikinci puanı da kazandırıp yarı finale çıkmamızı garantiledi. Son maç da ise Simen Sunde Bratholm-Marcus Anker Aarthun Sulen ikilisi Yanki Erel-Cem Erturk ikilisini 5-7, 6-4 ve6-4 ‘lük setlerle yenerek Norveç takımına 1 puan kazandırmış oldu.

Tablonun diğer tarafında mücadele veren Çek Cumhuriyeti ise Yunanistan karşısında 2 numaralı oyuncuları Michael Vrbensky ile 6-3, 2-6 ve 6-4 lük setlerle takımına ilk puanı kazandırdı.1 numaralı oyuncuları Tomas Dirousek,Dimitrios Pitsinis’i 6-1 ve 6-2 setlerle mağlup ederektakımını yarı finale çıkartmayı garantilemiş oldu. Double mücadelesini ise Çek Tomas Jirousek ile Daniel Velek çifti Yunan Stamatis Kapiris ve Dimitrios Pitsinis ile karşı karşıya geldi ve 6-2, 5-7, 7-5’lik setlerleyenerek günü 3-0 tamamladılar.