Kortun Kraliçeleri Bursa’ya Geliyor

4-12 Temmuz tarihlerinde PodyumPark PodyumTenis Kulübü’nde düzenlenecek 50 bin dolar toplam ödüllü Bursa Cup, aralarında Çağla Büyükakçay’ın da bulunduğu bayanlar tenisinin yıldızlarını ağırlayacak. İstanbul Cup’ın ardından Türk tenisinin 2015 yılındaki en önemli bayanlar turnuvası olma özelliğini taşıyan Bursa Cup, 4-12 Temmuz tarihleri arasında PodyumPark Podyum Tenis Kulübü’nde Nilüfer Belediyesi destekleriyle düzenlenecek. 50 bin dolar toplam ödüllü toprak kort turnuvasında aralarında milli tenisçimiz Çağla Büyükakçay’ın da yer aldığı birbirinden ünlü raketler mücadele edecek.

CENGİZ DURMUŞ: TENİS ŞÖLENİNİ KAÇIRMAYIN Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, birbirinden ünlü oyuncuların katılacağı Bursa Cup’ın bir tenis şöleni şeklinde geçeceğini ifade etti. Türkiye Tenis Federasyonu’nun desteğiyle düzenlenen turnuvanın Bursa’nın tanıtımı için de önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Durmuş, “Dünya sıralamasında ilk 200 arasında bulunan ve birçoğu yıllarca ilk 100’de kalmış bu oyuncuların performansları ülkelerinde dikkatle izleniyor. Elemeyle birlikte yaklaşık 25 farklı ülkeden tenisçinin Bursa’ya gelmesini bekliyoruz. Yerel yönetimlerden ve medyadan bu önemli turnuvanın tanıtımı için destek bekliyoruz” diye konuştu.

BOZBEY: KENTİN TANITIMI İÇİN FIRSAT Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de böylesine önemli bir turnuvanın Nilüfer’de yapılıyor olmasından onur duyduklarını söyledi. Bozbey sporun ve sporcunun kenti Nilüfer’de bu önemli spor olayına destek vermenin de büyük mutluluk olduğunu belirtti. Bozbey, “Dünya sıralamasında yer alan yıldızların katılacağı turnuva kentimiz için bir şans. Turnuva, Bursamızın, Nilüferimizin tanıtımına büyük katkı verecek. Tenis meraklılarının bu önemli organizasyona katılımını bekliyoruz” dedi. Dünya sıralamasında 102. sırada bulunan Amerikalı Nicole Gibbs’in 1 numaralı seribaşı olarak katılacağı organizasyonda, 2013 İstanbul Lale Cup şampiyonu Rus Elizaveta Kulichkova, bir dönem sıralamada 61. sıraya kadar çıkan Alla Kudryavtseva, geçen yılın TED Cumhuriyet Kızlar Turnuvası birincisi Çek Barbora Krejcikova, İspanya’nın genç yeteneklerinden Sara Sorribes Tormo, Ukraynalı Yuliya Beygelzimer, Rus Ekaterina Bychkova ve Hırvat Ana Vrljic gibi isimler ana tabloda ter dökecek. Geçtiğimiz yıl Amerika Açık’ta gençlerde çiftler şampiyonluğu yaşayan İpek Soylu ile tecrübeli oyuncularımızdan Pemra Özgen de turnuvanın elemelerinde ana tabloya katılmak için uğraş verecek.