İpek Soylu Bursa’da Turladı

Bursa Cup’taki ilk maçında Yunan rakibini geçen İpek Soylu, adını ikinci tura yazdırmasını bildi. Podyum Tenis Kulübü’nün toprak kortlarında gerçekleşen 50 bin dolar ödüllü Bursa Cup ITF kadınlar turnuvasında teklerde ilk tur maçları tamamlandı. Turnuvadaki ilk maçında Yunan rakibini yenen 19 yaşındaki milli tenisçi İpek Soylu, adını son 16’ya kaydettirdi.

Seyircilerin yoğun ilgi gösterdiği maçta, turnuvanın 8 numaralı seribaşı ismi Yunan Maria Sakkari ile karşı karşıya gelen Soylu, beş kez servis kırdığı mücadeleden 6-3, 6-3’lük setlerle üstün ayrıldı. Bu galibiyetle ikinci tura ilerleyen İpek, bir sonraki sınavını Rumen Cristina Dinu önünde verecek. Ana tablonun ikinci gününde korta çıkan diğer Türk tenisçiler ise istedikleri sonuçları elde edemedi.

1 numaralı seribaşı Rus Elizaveta Kulichkova’ya 6-2, 6-3’le kaybeden Başak Eraydın ve Gürcü Sofia Shapatava’ya 6-1, 6-3’le mağlup olan Ayla Aksu, turnuvaya birinci turda veda etti. Bursa Cup’ta günün diğer maçlarında seribaşı raketler Barbora Krejcikova, Marina Melnikova ve Laura Pous Tio fire vermezken, Anastasija Sevastova, Ana Vrljic ve Jana Fett de ikinci turdaki yerlerini ayırttı. MELİS ÇİFTLERDE YARI FİNALDE Zorlu organizasyonun çiftler kategorisinde, Makedon Lina Gjorcheska ile ortaklık kuran Melis Sezer, yarı finale kaldı. Sezer/Gjorcheska ikilisi, Çağla Büyükakçay/Pemra Özgen’i 6-7, 7-5, 10/8’le geçti. İpek Soylu ve Hırvat partneri Ana Vrljic ise Dea Herdzelas/Adrijana Lekaj çiftine 3-6, 6-4, 10/2 ile yenilip elendi.